Programação

TERÇA-FEIRA 18/11/14
19:30 – Abertura
20:00 – Homenagem a Romero Maciel
20:20 – Mostra Reflexões
– Cinema, Onde Você Está? (Edvaldo Santos – PE) 15′ L
– Mané-Gostoso e Aparicida (Glauber Belo – PE) 1’36” L
– Cabeça Papelão (Quiá Rodrigues – RJ) 20′ L
– O Impreciso Mar Que Nos Move (Dênia Cruz Sckaff – RN) 20′ L
– Atlântida – Eu também Vim de Lá (Fátima Seehagen – DF) 25′ L

QUARTA-FEIRA 19/11/14
8:30 – Mostra Competitiva Estudantil
– Cumade Fulozinha – O Retorno da Lenda (ETE Maria José Vasconcelos)
– Josué (EREM Professor Lisboa)
– Sonho ou Realidade (EREM Professor Lisboa)
– Biovida I (EREM Maria Auxiliadora Liberato)
– Biovida II (EREM Maria Auxiliadora Liberato)
14:00 – Mostra Quimicurta (UFPE)
16:00 – Mostra Pega Leve
– Maria Sulanqueira (Fabiana Lima – PE) 4’39’’ L
– O Canto (Gabryel Rodrigues – PE) 9’ L
– Jogo de Olhar (Marcus Vilar – PB) 15’ L
– Candeeiro Encantado (Jorge Baía – BA) 20’ L
– Calma Monga, Calma! (Petrônio de Lorena – PE) 19’ L
19:30 – Palestra/debate: A Formação do Profissional do Audiovisual com Amilcar Almeida Bezerra e Maria Teresa Lopes (coordenadores do curso de Comunicação Social da UFPE/CAA)
20:00 – Mostra Competitiva Agreste
– A Saudade de Severina (Shivo – PE) 20′ L
– O Quarto dos Fundos (Joel Pereira – PE) 20′ 14
– O Macaco e o Rabo (Marco Buccini – PE) 8’11” L
– Toque (Carlos Kamara – PE) 11’43” 14
– Poesia de Feira (Syros – PE) 8’47” L
– Lúcia (Karla Ferreira / Devyd Santos – PE) 9’35” 14

QUINTA-FEIRA 20/11/14
8:20 – Mostra Reflexões
– Cinema, Onde Você Está? (Edvaldo Santos – PE) 15′ L
– Mané-Gostoso e Aparicida (Glauber Belo – PE) 1’36” L
– Cabeça Papelão (Quiá Rodrigues – RJ) 20′ L
– O Impreciso Mar Que Nos Move (Dênia Cruz Sckaff – RN) 20′ L
– Atlântida – Eu também Vim de Lá (Fátima Seehagen – DF) 25′ L
10:00 – Mostra Competitiva Pernambuco
– Sagátio – Histórias de Cinema (Amaro Filho – PE) 20′ 12
– Mamnesi (Wellington Bravo – PE) 18’59” L
– A Escada (André Arôxa – PE) 3’05” 12
– Salu e o Cavalo Marinho (Cecilia da Fonte – PE) 13’35” L
– O Cangaceiro (Marcos Buccini – PE) 5’34” 12
14:00 – Mostra Competitiva Pernambuco
– Os Silenciados Não Mudam o Mundo (Alexandre Alencar – PE) 19’42” 12
– Power Charques (Fernanda Xavier/Rafaela Cavalcanti/Sara Régia – PE) 1’20” 16
– Carne (Carlos Nigro – PE) 20′ 16
– Capela (Ramon Batista – PB) 12′ L
– Ilha (Ismael Moura – PB) 15′ 12
16:00 – Debate com realizadores da Mostra Pernambuco. Mediador: Edu Fernandes.
18:10 – Sessão Especial
– A História da Eternidade (Camilo Cavalcante – PE) 120’ 16
20:10 – Homenagem a Sebastião Alves (Sebá)
20:20 – Cerimônia de Premiação e Encerramento
21:00 – Sessão Especial
– Incenso (Marco Hanois – PE) 20’ L
– Em Trânsito (Marcelo Pedroso – PE) 18’ L

Advertisements

Lezel ur respont

Fill in your details below or click an icon to log in:

Logo WordPress.com

Emaoc'h oc'h ober un evezhiadenn gant ho kont WordPress.com Log Out /  Kemmañ )

Google+ photo

Emaoc'h oc'h ober un evezhiadenn gant ho kont Google+ Log Out /  Kemmañ )

Skeudenn Twitter

Emaoc'h oc'h ober un evezhiadenn gant ho kont Twitter Log Out /  Kemmañ )

Luc'hskeudenn Facebook

Emaoc'h oc'h ober un evezhiadenn gant ho kont Facebook Log Out /  Kemmañ )

War gevreañ ouzh %s